Всеукраїнський форум «Дошкільна освіта в контексті сталого розвитку: інвестиція в майбутнє»
![Всеукраїнський форум «Дошкільна освіта в контексті сталого розвитку: інвестиція в майбутнє» Всеукраїнський форум «Дошкільна освіта в контексті сталого розвитку: інвестиція в майбутнє»](https://media.unt.ua/thumb/thumb.php?src=/upload/06.02.2025/40467f12ef42141f0dff7d689906a05a.jpeg&size=1200x800)
28–29 січня 2025 р. факультет педагогічної та мистецької освіти Полтавського національного педагогічного університету імені В Г. Короленка став науково-педагогічним майданчиком для Всеукраїнського форуму «Дошкільна освіта в контексті сталого розвитку: інвестиція в майбутнє».
Захід об’єднав провідних освітян, науковців, представників влади та фахівців дошкільної освіти з усієї України. Форум відбувся у змішаному форматі: онлайн долучилися учасники з 25 закладів вищої освіти та особисто взяли участь у заході близько 120 осіб із 45-ти територіальних громад Полтавської області. Організатором виступила кафедра дошкільної освіти ПНПУ на чолі з докторкою педагогічних наук професоркою Оленою Гнізділовою.
Форум відкрився урочистими вітаннями. Ректорка університету, член-кореспондент НАПН України, докторка педагогічних наук, професорка Марина Гриньова акцентувала увагу на викликах, що постають перед дошкільною освітою в умовах війни, важливості інноваційних методів у підготовці педагогів та необхідності тісної співпраці між науковцями і практиками. До привітань долучилися представники державних і регіональних освітніх органів та керівництва університету: начальник управління Державної служби якості освіти у Полтавській області Юрій Кращенко, голова комісії Полтавської обласної ради з питань освіти, науки та культури Олег Діденко, проректор з наукової роботи професор Василь Фазан.
Під час пленарного засідання своїми напрацюваннями поділилися провідні українські науковці. Зокрема, серед почесних спікерів заходу – представники освітньої сфери: Світлана Нерянова (начальниця відділу дошкільної освіти Директорату дошкільної та інклюзивної освіти МОН України), Катерина Крутій (докторка педагогічних наук, професорка кафедри дошкільної освіти Маріупольського державного університету), Наталія Гавриш (докторка педагогічних наук, професорка кафедри загальної педагогіки та дошкільної освіти Волинського національного університету), Олена Половіна (кандидатка педагогічних наук, доцентка, завідувачка кафедри дошкільної освіти Київського столичного університету імені Бориса Грінченка), Наталія Цапенко (головна спеціалістка Департаменту освіти Полтавської міської ради), Юлія Брекало (директорка Полтавського ДНЗ №63 «Казка»).
Обговорювалися актуальні питання: реалізація цілей сталого розвитку в дошкільній освіті; вплив воєнного стану на психолого-педагогічний супровід дітей; інноваційні методи мовленнєвого та когнітивного розвитку; роль мистецтва у вихованні дошкільників.
Особливу увагу привернув виступ Олени Гнізділової, яка презентувала два електронні посібники про мережу дошкільних закладів Полтавщини, які попри виклики воєнного стану, продовжують функціонувати, забезпечуючи якісний розвиток дітей. Олена Гнізділова підкреслила важливість упровадження освітніх інновацій, інтеграції цифрових інструментів і партнерства з родинами. Особливу увагу було приділено питанням безпеки дітей. Презентовані електронні посібники є цінними ресурсами для освітян, батьків і громад, абітурієнтів та здобувачів спеціальності 012 Дошкільна освіта, оскільки популяризують найкращі практики дошкілля та забезпечують прозорість інформації.
Практична частина форуму включала майстер-класи з інноваційних підходів у дошкільній освіті. Учасники отримали корисні знання завдяки заняттям з тренерами з дитячої хореографії (докторка педагогічних наук, професорка, завідувачка кафедри хореографії Тетяна Благова), технології ранньої профорієнтації (докторка філософії, старша викладачка кафедри дошкільної освіти Юлія Дубовик), корекційної педагогіки (кандидатка педагогічних наук, доцентка, завідувачка кафедри технологій корекційної та інклюзивної освіти, логопедії та реабілітології Ольга Губарь) та розвитку графомоторних навичок (здобувачка третього освітньо-наукового рівня освіти за спеціальністю 012 «Дошкільна освіта» Марина Плисюк).
Особливою окрасою форуму стала виставка творчих робіт старшої викладачки кафедри образотворчого мистецтва Олени Перепелиці, яка представила авторську експозицію під назвою «Від слова до зображення: графіка в ілюстрації дитячих книг».
Всеукраїнський форум «Дошкільна освіта в контексті сталого розвитку: інвестиція в майбутнє» став важливим кроком у розвитку дошкільної освіти в Україні, який привернув увагу до кадрового дефіциту та необхідності підготовки нових фахівців, ефективного реагування на виклики воєнного стану в партнерській взаємодії органів влади, освітян та науковців.
Приєднуйтесь до спільноти Полтавського педагогічного університету! Якщо ви мрієте про кар'єру у сфері дошкільної освіти, обирайте акредитовані освітні програми вже сьогодні!