Вінниця Інформ

Репродуктолог Київ: Як відключити ПМС?

Репродуктолог Київ: Як відключити ПМС?
177733 ПЕРЕГЛЯДІВ

Прокидаєшся одного ранку і розумієш, що з цим світом щось не так. Діти неслухняні, чоловік неуважний, люди якісь дивні, все дратує. І взагалі навіть сонце світить не так, як завжди. А я якась нещасна і некрасива.. Голова болить, живіт ниє і плакати хочеться. 

Потім заглядаєш у свій календар, а там прогноз – до місячних залишився тиждень! Ах ось воно що!. 

Як же відключити цей передменструальний синдром? Або як усі його називають ПМС.⠀ 

Що ж змушує щомісяця переживати ці почуття та емоції? 

Ті самі гормони, які роблять нас жіночними, здоровими та красивими, а також сприяють зачаттю та вагітності. З першого дня циклу виробляються естрогени, які відповідають за роботу репродуктивної, кісткової, серцево-судинної системи, за здоров'я нашої шкіри, а також сексуальність та лібідо. 

Після овуляції в другій фазі підключається ще й прогестерон, який дуже важливий для вагітності, він живить і зміцнює стінки ендометрію (той самий шар, до якого закріплюється ембріон), не даючи йому відторгнутися. 

Протягом усього менструального циклу рівні цих двох зростають, викликаючи "побічні ефекти", якими називають ПМС. Як тільки приходять місячні, естроген і прогестерон падають і жінка може зітхнути, а разом з нею й оточуючі. Як бачите, робота цих гормонів дуже важлива для нас, тому відключити їх не можна. 

Але полегшити стан можна і навіть потрібно. 

По-перше, варто звернути увагу на свій спосіб життя незалежно від дня циклу. Повірте, багато що ми можемо зробити самі для себе коханих. Наприклад, намагайтеся лягати спати раніше, щоб виспатися (сон повинен бути не менше 8 годин), робіть зарядку, частіше гуляйте на свіжому повітрі, позбавтеся шкідливих звичок, намагайтеся менше звертати увагу на негативні ситуації. Виберіть час для відпочинку. У цей період можна освоїти медитацію або сходити на йогу чи пілатес. Зняти напругу допоможе тепла ванна (t 38-39 C) з додаванням олії лаванди. 

А ось сауна чи лазня вчасно ПМС та місячних протипоказані. Зверніть увагу на своє харчування. У період ПМС, щоб зменшити набряклість, обмежте прийом рідини до 1.5 л на день, а також варто виключити алкоголь, міцний чай та каву та намагайтеся недосолювати їжу. Їжте продукти багаті на кальцій - свіжа зелень, шпинат, капуста, а також будуть корисні горіхи, морепродукти та злакові. 

Тему ПМС можна обговорити зі своїм лікарем гінекологом, який підбере седативні препарати, у складі яких лікарські трави (пустирник, м'ята, валеріана), полівітаміни та спазмолітики при болях. А якщо Ви не плануєте вагітність, можна призначити контрацептиви. Під їх дією естроген і прогестерон перебувають у "сплячому режимі", від чого стан при ПМС покращується. 

Підбиваючи підсумки, хочу сказати Вам, милі дами, головне розуміти, що це тимчасово. Любіть себе та цінуйте турботу Ваших близьких! 

Теги: Репродуктологія Київ
Мої відео