Вінниця Інформ

Британія готується розміновувати українські енергетичні обʼєкти

Британія готується розміновувати українські енергетичні обʼєкти
438531 ПЕРЕГЛЯДІВ

Міністерство енергетики України і філія британської  неурядової організації The Mines Advisory Group домовилися про співпрацю для розмінування енергетичних об’єктів і їх прилеглих територій. 

Про це повідомляє пресслужба Міністерства енергетики України.

Відповідний меморандум у присутності міністра енергетики України Германа Галущенка і державного секретаря з енергетичної безпеки та Net Zero Великої Британії Гранта Шаппса підписали заступник очільника міненерго Ярослав Демченков та директор Філії MAG Джон Канліфф.

Очільники профільних міністерств відзначили вагоме значення підписаного меморандуму для гуманітарних цілей і відновлення енергопостачання українським споживачам. 

«Розмінування енергетичних об’єктів – це дуже важлива річ. На жаль, відновлення енергопостачання стримується тотальною замінованістю, особливо на деокупованих територіях. Багато українських енергокомпаній готові самі вчити своїх фахівців, закуповувати обладнання для пришвидшення розмінування. І ми дякуємо MAG за готовність надати таку допомогу», — наголосив Міністр енергетики України.

Своєю чергою  Грант Шаппс заявив: «Путін жорстоко  атакував українські енергетичні об'єкти, проте українці продовжують демонструвати неймовірну стійкість та винахідливість, відновлюючи цю життєво важливу інфраструктуру. Велика частина ремонтних робіт стане можливою лише після розмінування, при цьому Сполучене Королівство і надалі буде підтримувати народ України, який захищається від російської агресії та відновлює свою країну».

Меморандум передбачає співпрацю щодо створення  умов для безпечної відбудови української критичної енергетичної інфраструктури шляхом очищення споруд енергетичних об’єктів, їх майданчиків, прилеглих територій від вибухонебезпечних предметів, їх частин, які становлять загрозу для життя і здоров’я людей, та належного безпечного функціонування енергетичних об’єктів.

Окрім цього, передбачається надання MAG технічної допомоги та консультативної підтримки для успішного проведення заходів з інформування про мінну небезпеку, технічного та нетехнічного обстеження й розмінування територій, сприяння створенню безпечного середовища для соціально-економічного розвитку регіонів, які постраждали внаслідок бойових дій.

Нагадаємо, що раніше очільник Міненерго сказав: «Минулої зими була досить складна ситуація, ворог системно здійснював терористичні атаки на енергетику, і критична енергетична інфраструктура Львівщини значно постраждала. Маємо підготуватися до майбутньої зими з урахуванням того, що терористи продовжуватимуть атаки. Наше завдання - максимально убезпечити споживачів від можливих відключень електропостачання».

Він наголосив на важливості координації відповідних зусиль на рівні держави, місцевої влади та енергетичних компаній. 

У Міністерстві енергетики України зазначають, що Герман Галущенко особливо підкреслив важливість заходів з посилення фізичного захисту енергооб’єктів від можливих атак ворога, а також завершення відновлювальних робіт та планових ремонтів. 

Своєю чергою Голова Львівської ОВА Максим Козицький наголосив, що Львівщина є стратегічною областю, на території якої розташовані міждержавні перетини для експорту/імпорту електроенергії, а також найбільші підземні газові сховища:   

«Тому ми маємо велику відповідальність щодо забезпечення роботи стратегічних об’єктів під час зими. Треба, щоб ми пройшли цю зиму не гірше, ніж минулу».

Мої відео