Вінниця Інформ

Вдосконалена програма надання мікрогрантів для початку та розвитку бізнесу

Вдосконалена програма надання мікрогрантів для початку та розвитку бізнесу
359627 ПЕРЕГЛЯДІВ

Завдяки уряду програма “Власна справа” розширює напрями надання і використання мікрогрантів для старту чи розвитку бізнесу, а також збільшено терміни для отримувачів на укладання угоди про надання коштів й відкриття банківського рахунку. Це рішення ухвалили на засіданні Кабінету Міністрів 19 травня, повідомляє пресслужба Міністерства економіки України.

Мова йде про підтримку у вигляді мікрогранту до 250 тис. грн.

“Грантова програма “Власна справа” є найбільш затребуваною серед українців, які хочуть відкрити або розвивати свій бізнес. Фінансову підтримку від держави у вигляді мікрогранту до 250 тис. грн отримали вже понад 4 тисячі підприємців на загальну суму 1 млрд грн. За грантові кошти відкрились нові малі й мікробізнеси, компанії започаткували нові напрямки, розширили виробництво товарів та послуг. На створених отримувачами мікрогрантів робочих місцях вже працюють тисячі українців. Сьогодні ми вчергове вдосконалюємо програму, щоб зробити її більш зручною для бізнесу”, — наголосила Перший віцепрем'єр-міністр України - Міністр економіки Юлія Свириденко.

Що саме розширює рішення уряду?

1. Перелік напрямків використання коштів мікрогранту - отримувачі зможуть придбати за них транспортні засоби, які необхідні для здійснення підприємницької діяльності;

2. Строки збільшились з 15 до 20 робочих днів, впродовж яких особа, визнана переможцем грантової програми, має зареєструвати ФОП, якщо вона не є підприємцем, а також укласти договір про надання мікрогранту й відкрити рахунок в банку для зарахування коштів;

3. Першочергове працевлаштування офіційно зареєстрованих безробітних на створені згідно з умовами надання мікрогранту робочі місця - після підписання угоди про надання мікрогранту Державний центр зайнятості інформує підприємця про наявність потрібних йому відповідних кандидатів серед зареєстрованих безробітних, в разі їх відсутності комплектування робочих місць здійснюється підприємцем самостійно. А також першочергове заміщення звільненого працівника особою з числа безробітних;

4. Державі повертається мікрогрант у повному обсязі у разі, якщо отримувач не виконав обов'язкової умови договору надання мікрогранту щодо створення впродовж 6 місяців одного-двох робочих місць (залежно від суми мікрогранту) та працевлаштування на них працівників;

5. Наслідки при розірванні договорового мікрогранту до завершення 3-річного строку реалізації проєкту, у разі якщо отримувач гранту впродовж 3 років сплатив податки та зборів менше, ніж сума мікрогранту, у випадку реорганізації чи ліквідації суб’єкта господарювання, який отримав мікрогрант.

Що за програма “Власна справа”?

За грантовою програмою “Власна справа” громадяни України можуть отримати мікрогрант від 50 до 250 тис. грн, які можна витратити на придбання або лізинг обладнання, закупівлю сировини та матеріалів або оренду приміщення. Для того, щоб отримати мікрогрант не обов'язково бути діючим підприємцем, оскільки людина без досвіду такої діяльності теж може його отримати. Обов'язкова умова надання державних коштів є створення 1-2 робочих місць. У пресслужбі додають, що українці, які отримали мікрогранти у 2022 році, створять близько 8000 нових робочих місць.

На 2023 рік уряд передбачив на програму “Власна справа” бюджет розміром у 1,8 млрд грн, що дозволить видати близько 10 000 мікрогрантів.

Урядовий проєкт єРобота запроваджено в липні 2022 року для надання підтримки бізнесу та стимулювання створення нових робочих місць. Він включає кілька грантових програм. Зокрема, це програми мікрогрантів на відкриття чи розвиток власного бізнесу, грантів на створення й розвиток переробних підприємств, закладки саду та виноградарства, тепличного господарства.

Теги: Бізнес,підтримка Уряду,“Власна справа”, економіка,мікрогранти
Мої відео